Відбулася провідна конференція року ВГО «Українська горіхова асоціація» за темою «Практика створення та обслуговування рентабельних горіхових садів».

19 липня 2019 року в місті Херсон в рамках виставки «Agroport south Kherson»  в продовження Українського галузевого проекту під загальною назвою «МІЛЬЙОНЕР З ГОРІШКА. Розвиток горіхового бізнесу» відбулася провідна конференція року ВГО «Українська горіхова асоціація» за темою «Практика створення та обслуговування рентабельних горіхових садів. Горіх, фундук чи мигдаль – куди дме вітер?». На запрошення організаторів заходу представники ДП «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції» взяли участь в її роботі.

Розпочалася робота конференції виступом в.о. міністра АПК України Ольги Трофімцевої, яка зазначила, що горіхівництво на сьогодні є найбільш експортно-орієнтованим напрямком садівництва України, відмітила стрімке зростання площ насаджень горіхових культур в Україні підвищення рентабельності яких тісно пов’язане з їх якістю, розповіла про напрямки підтримки галузі з коштів бюджету та закликала учасників конференції вносити пропозиції щодо раціонального цільового використання державних коштів, виділених на підтримку галузі садівництва.

Після виступу міністра віце-президент ВГО «Українська горіхова асоціація» Генадій Юдін наголосив на важливість якості садивного матеріалу для створення рентабельних насаджень горіхоплідних культур та надав слово в.о. директора ДП «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції» Сєдову Олександру, який привітав учасників конференції, розповів про співпрацю горіховодів з ДП «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції», ознайомив їх з напрямками роботи Органу сертифікації, висвітлив перелік послуг, які надаються виробникам та закликав розсадницькі господарства та імпортерів до співпраці з метою визначення відповідності сортової та товарної якості садивного матеріалу та підтвердження її шляхом сертифікації. Побажав плідної роботи учасникам конференції.

Наступне слово було надане агроному-інспектору Органу сертифікації Удовиченко Валентині для виступу за темою «Вимоги до сортових сертифікованих саджанців та оцінка їх відповідності. Як відрізнити сортові сертифіковані саджанці при їх покупці». В своєму виступі фахівець надала інформацію щодо процесу проведення сертифікації українського та імпортованого матеріалу, визначила особливості сортової та товарної сертифікації горіхоплідних культур, надала інформації щодо вірусних хвороб, їх шкодочинності, методів діагностики та візуальної симптоматики в розсадниках та плодових насадженнях, відповіла на запитання учасників.

Ми сподіваємось, що інформація, надана представниками ДП «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції» була цікава та корисна для горіховодів, спонукає їх до подальшої співпраці та допоможе у створенні високорентабельних українських горіхових садів.

Проект Наказу Мінагрополітики від 11 червня 2019

Про затвердження Методичних вимог у сфері насінництва щодо збереження сортових та посівних якостей насіннєвої картоплі

Відповідно до статті 7 Закону України «Про насіння і садивний матеріал», підпунктів 191, 192 пункту 4, пункту 8 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2015 року № 1119 (із змінами), та з метою виконання пункту 69 Розділу 3 Всеохоплюючої Стратегії імплементації Глави IV (Санітарні та фітосанітарні заходи) Розділу IV «Торгівля і питання, пов’язані з торгівлею» Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року № 228-р, та пунктів 331, 332, 1121, 1122 Плану заходів з виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 жовтня 2017 р. № 1106,

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Методичні вимоги у сфері насінництва щодо збереження сортових та посівних якостей насіннєвої картоплі, що додаються.

2. Департаменту аграрної політики та сільського господарства подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

В. о. Міністра                                                                                     О. Трофімцева

Повідомлення про оприлюднення проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження Методичних вимог у сфері насінництва щодо збереження сортових та посівних якостей насіннєвої картоплі» 

З метою отримання зауважень та пропозицій до проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження Методичних вимог у сфері насінництва щодо збереження сортових та посівних якостей насіннєвої картоплі» (далі – проект наказу) Міністерство аграрної політики та продовольства України робить оголошення про його публікацію.

Проект наказу розроблений відповідно до Закону України «Про насіння і садивний матеріал», та з метою виконання пункту 69 Розділу 3 Всеохоплюючої Стратегії імплементації Глави IV (Санітарні та фітосанітарні заходи) Розділу IV «Торгівля і питання, пов’язані з торгівлею» Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 р. № 228, зокрема адаптації вітчизняних стандартів до вимог положень Виконавчої директиви Комісії 2014/20/ЄС від 6 лютого 2014 року про визначення класів базової та сертифікованої насіннєвої картоплі та умов та позначень, що застосовних до таких класів, Виконавчої директиви Комісії 2014/21/ЄС від 6 лютого 2014 року про визначення умов мінімальності та класів Союзу добазової насіннєвої картоплі та Директиви Ради 2002/56/ЄС від 13 червня 2002 року про торгівлю насіннєвою картоплею.

Проект наказу розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України (www.minagro.gov.ua, розділ «Регуляторна політика»).

Зауваження та пропозиції стосовно проекту у письмовій та електронній формі просимо надавати протягом місяця з дня опублікування цього оголошення за такими адресами:

Міністерство аграрної політики та продовольства України, вул. Хрещатик, 24, м. Київ, 01011, e-mail: taisa.shutenko@minagro.gov.ua, Шутенко Таїса Олександрівна, тел./факс: 279-27-04.

Державна регуляторна служба України, вул. Арсенальна, 9/11, м. Київ, 01011, e-mail: inform@dkrp.gov.ua.

Заступник Міністра аграрної політики

та продовольства України                                                                           В. Топчій

З додатками до цього документу можна ознайомитись за посиланням:
https://minagro.gov.ua/ua/npa/pro-zatverdzhennya-metodichnih-vimog-u-sferi-nasinnictva-shchodo-zberezhennya-sortovih-ta-posivnih-yakostej-nasinnyevoyi-kartopli

На «Агро-2019» презентовано новий стандарт на пшеницю та обговорено його особливості

В рамках виставки «АГРО-2019» за участі заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова було презентовано новий стандарт ДСТУ 3768:2019 «Пшениця. Технічні умови», який вводиться в дію 10 червня 2019 року до початку нового маркетингового року 2019/2020. Одночасно скасовується стандарт ДСТУ 3768:2010 «Пшениця. Технічні умови» (наказ ДП «УкрНДНЦ» № 133).

До участі у презентації були запрошені представники Мінагрополітики, Держпродспоживслужби та усі суб’єкти ринку зерна – Української Зернової Асоціації; Всеукраїнського громадського об’єднання «Українська Аграрна Конфедерація»; Громадської Спілки «Аграрний Союз України»; ТОВ «НІБУЛОН»; Громадської Спілки «Борошномели України»; Всеукраїнської асоціації пекарів; Об’єднання «УКХЛІБПРОМ»; Європейської Бізнес Асоціації; Американської Торгівельної Палати в Україні.

Метою стандарту є оптимізація та удосконалення нормативної бази у сферах виробництва, заготівлі, зберігання, переробки, торгівлі та визначення якості зерна пшениці м’якої та твердої на продовольчі і непродовольчі потреби відповідно до структури її вирощування в Україні.

«При розробці нового стандарту на пшеницю ми намагались знайти компроміс та врахувати інтереси усіх учасників зернового ринку. Сьогодні наша мета – роз’яснити суб’єктам господарювання, як правильно та якомога простіше адаптуватися до нових правил, а також надати їм конкретні рекомендації з класифікації партій пшениці урожаю попередніх років, які на даний час зберігаються, але будуть відвантажуватися в 2019/2020 МР», — прокоментувала Олена Ковальова.

Так, Мінагрополітики та Держпродспоживслужба рекомендують суб’єктам господарювання, які здійснюють приймання, зберігання, переробку, відвантаження зерна пшениці урожаю минулих років, які на даний час зберігаються, але будуть відвантажуватися в 2019/2020 МР, до початку заготівлі зерна урожаю 2019 року всі партії зерна урожаю попередніх років повинні бути переважені (проінвентаризовані), а результати оформлені актами зачистки. Не рекомендується об’єднання особових рахунків зерна нового й старого врожаїв, які не були переважені (проінвентаризовані).

При цьому допускається об`єднання партій зерна врожаю попередніх років, однорідних за якісними показниками (станом вологості та засміченості, іншими класоутворюючими показниками якості), крім зерна, закладеного в державний резерв.

Разом з цим, не підлягають об’єднанню партії «здорового» зерна врожаю поточного року із зерном врожаю попередніх років, що піддавалося фумігації або самозігріванню.

Довідково:

Що змінилось у новому стандарті:

 1. Скорочення загальної кількості класів на зерно пшениці м’якої.  Таким чином, маємо усього 4 класи, з них — 3 призначаються для використання на продовольчі потреби, 1 — на непродовольчі цілі, а також для торгівлі (експортування).

Зерно, яке не відповідає жодному класу, визначається як нестандартне з можливістю доведення до кращих категорії за допомогою відповідних технологій підробітку.

 1. Визначення класоутворюючих показників та параметрів якості зерна.

Від представників компаній переробної галузі, які займаються виробництвом борошна хлібопекарського та хлібобулочних виробів, особлива увага надається показникам, пов’язаним з хлібопекарськими властивостями зерна – вмістом білка, клейковини. Уперше до стандарту, пропонується ввести показник вмісту зерен, пошкоджених клопом-черепашкою, а у якості рекомендованого — значення сили борошна.

Стандарт є обов’язковим. Новий стандарт можна придбати у Національному органі стандартизації ДП «УкрНДНЦ» (м. Київ) та регіональних відділеннях центрів метрології і стандартизації.

Прес-служба Мінагрополітики

РОЗ’ЯСНЕННЯ Фізичним-особам – підприємцям, юридичним особам та незалежним експертам.

ЛИСТ-РОЗЯСНЕННЯ

щодо визначення сортових
якостей насіння і садивного
матеріалу (окрім добазового і базового
насіння та категорій вихідного
і базового садивного матеріалу)

        Статтею 182 Закону України «Про насіння і садивний матеріал» встановлено, що аудитор із сертифікації (агроном-інспектор) може провадити свою діяльність як незалежний експерт або як посадова особа центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну аграрну політику, чи державного підприємства, установи, організації, що входить до сфери його управління.

        Агроном-інспектор (аудитор із сертифікації), який провадить діяльність як незалежний експерт (далі – незалежний експерт) надає послуги з визначення сортових якостей насіння і садивного матеріалу (польове оцінювання), крім  категорій добазового і базового насіння та категорій вихідного і базового садивного матеріалу.

        Під час надання послуг незалежний експерт зобов’язаний дотримуватись чинного в Україні законодавства, нормативних документів, методик проведення інспектування. Крім того незалежний експерт зобов’язаний дотримуватись вимог, які встановлені, пунктом 14.1.226 статті 14,   пунктом 65.2. статті 65 Податкового кодексу України, пунктами 6.7, 6.8 Розділу VI Порядку обліку платників податків і зборів, який затверджено Наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011  № 1588.

        Єдиним органом з оцінки відповідності, на сьогодні, уповноваженим центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну аграрну політику на здійснення діяльності з оцінки відповідності у сфері насінництва та розсадництва з правом видавати сертифікати на сортові якості насіння і садивного матеріалу є Орган сертифікації ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ДЕРЖАВНИЙ ЦЕНТР СЕРТИФІКАЦІЇ І ЕКСПЕРТИЗИ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ПРОДУКЦІЇ» (ДП «Центр експертизи сільгосппродукції»).

           Компетентність органу сертифікації підтверджена Рішенням Національного агенства з акредитації України та атестатом про акредитацію № 10328 від 31.10.2017 року.

       Розділом 6 (п. 6.1.1) ДСТУ EN ISO/IEC 17065:2014 «Оцінка відповідності. Вимоги до органів з сертифікації продукції, процесів та послуг» передбачено, що орган з оцінки відповідності зобов’язаний вживати заходів, щодо можливості залучення, в процесі виконання робіт із сертифікації, штатних працівників органу з сертифікації а також осіб, які працюють за індивідуальними контрактами або угодами, що забезпечують управлінський контроль за ними та виконання ними систем/процедур органу з сертифікації.

    Статтею 38 Закону України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності», передбачено, що  органи центральної влади, що здійснюють контроль за діяльністю органів з оцінки відповідності (сертифікації) зобов’язані вживати заходів щодо запобігання виникненню конфлікту інтересів в діяльності органів з оцінки відповідності.

      Таким чином,  з метою реалізації своїх обов’язків передбачених ДСТУ, ДП «Центр експертизи сільгосппродукції» має право залучати в процесі виконання робіт із сертифікації, незалежних експертів, які:

 1. включені до Реєстру аудиторів із сертифікації (агрономів-інспекторів);
 2. підтвердили свою компетентність на відповідність критеріям встановленим системою управління органу сертифікації (практичний моніторинг);
 3. уповноважені на самостійне виконання робіт органом сертифікації на підставі договору, відповідно до якого він зобов’язується:
  a) дотримуватися правил, визначених органом з сертифікації, зокрема, тих, що стосуються конфіденційності та незалежності від комерційних та інших інтересів;
  b) з метою запобігання конфлікту інтересів повідомляти про будь-який попередній та/або теперішній зв’язок з:
  — постачальником чи розробником продукції, або провайдером чи розробником послуг, оператором чи розробником процесів до оцінювання або сертифікації, на яке він був призначений;
  с) повідомити про будь-яку відому їм ситуацію, яка може створити конфлікт інтересів для них або для органу з сертифікації.

Однією із основних вимог до незалежного експерта є відсутність комерційної або іншої заінтересованості щодо об’єктів заявки, включаючи але не обмежуючись, приватним інтересом у сфері насінництва та розсадництва, в якій він виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об’єктивність чи неупередженість прийняття ним рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

До уваги виробників насіння і садивного матеріалу багаторічних культур!

Державне підприємство «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції» пропонує до розгляду проект змін та доповнень до «Порядку проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2017 р. № 97, які враховують особливості сертифікації садивного матеріалу багаторічних культур та гармонізуються з основними вимогами сертифікації в країнах ЄС (стандартами сертифікації ЄОЗР).
Читать далее

Державне підприємство «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції» повідомляє про намір передати в оренду об’єкт державного майна, щодо якого надійшла заява

Назва органу управління Міністерство аграрної політики та продовольства України
Балансоутримувач (код за ЄДРПОУ, назва, юридична адреса, контактний телефон) 39394238, Державне підприємство «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції», 03040, м. Київ, вул. Стельмаха, 6-а, тел.(044)233-74-03
Дані про об’єкт, щодо якого надійшла заява про оренду

 

найменування частина вбудованого нежитлового приміщення
реєстровий номер майна 1468610780000
місцезнаходження м. Київ, вул. Януша Корчака,9/12
загальна площа, м2 31
вартість майна за незалежною оцінкою, грн. 502 000,00

 

максимально можливий строк оренди 2 роки 11 місяців
мета використання розміщення офісу

Заяви про оренду зазначеного об’єкта приймаються протягом десяти робочих днів після опублікування оголошення за адресою: 03190, м. Київ, вул. Януша Корчака 9/12, ДП «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції». Заяви подаються в окремому конверті з написом «Заява про оренду» із зазначенням найменування та місцезнаходження об’єкта оренди. У разі надходження двох і більше заяв на один об’єкт оренди орендодавець оголосить конкурс на право його оренди відповідно до вимог абз.3 частини четвертої ст.9 Закону України «Про оренду державного та комунального майна».

До уваги! Пропонується «Атлас бурянів» та посібник «Домішки та хвороби зернових культур».

Пропонується «Атлас бурянів» та посібник «Домішки та хвороби зернових культур».

З питань замовлення примірників звертатися телефоном Державного центру сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції.
044-233-71-52

 

В НУБіП підвищили кваліфікацію фахівці ДП «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції»

      Вперше після багаторічної перерви на підвищення кваліфікації в ННІ післядипломної освіти заїхали фахівці – інспектори з сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції ДП «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції» із всіх областей України. Всього 66 осіб.

Читать далее

До уваги юридичних та фізичних осіб – підприємців, що здійснюють діяльність в сфері насінництва та розсадництва

 

До уваги юридичних та фізичних осіб – підприємців, що здійснюють діяльність в сфері насінництва та розсадництва

Інформуємо про необхідність своєчасної подачі заяв (до початку проведення польового оцінювання посівів та  багаторічних насаджень)
з метою включення до Державного реєстру суб’єктів насінництва
та розсадництва на 2018 рік.

Відповідно до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 13.06.2016 №198 «Про затвердження форм заяв, які подаються для включення заявника до Державного реєстру суб’єктів насінництва
та розсадництва та для внесення змін до відомостей, які містить такий реєстр», заяви подаються за визначеними формами на адресу: 01001, м. Київ,
вул. Хрещатик, 24, Міністерство аграрної політики та продовольства України.