Державне підприємство "Державний центр сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції"
– єдиний державний уповноважений Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 19 січня 2017 року №7 орган з оцінки відповідності у сфері насінництва та розсадництва. Свою діяльність Підприємство проводить відповідно до Закону України «Про насіння і садивний матеріал» (далі – Закон), згідно з Статтею 15 якого, насіння і садивний матеріал вводяться в обіг після їх сертифікації.
Процес сертифікації здійснюється відповідно до Закону та Порядків проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал, затверджених Постановою КМУ від 17 листопада 2023 року №1210 та інших нормативно-правових актів, які регламентують діяльність в галузі насінництва та розсадництва.
Відповідно до частини першої статті 18 Закону сертифікації підлягає:
-
насіння і садивний матеріал сорту, занесеного до Реєстру сортів рослин України;
-
насіння і садивний матеріал сорту, занесеного до Переліку сортів рослин ОЕСР, тих рослин, до схем сертифікації яких приєдналася Україна та які вирощуються з метою експорту;
-
насіння і садивний матеріал сорту, не занесеного до Державного реєстру сортів рослин, придатних до поширення в Україні, у випадках, передбачених законом.
Сертифікати на насіння та/або садивний матеріал можуть бути видані якщо :
-
насіння та/або садивний матеріал належить до сорту, занесеного до Реєстру сортів рослин України;
-
насіння за сортовими або посівними якостями відповідає вимогам законодавства у сфері насінництва та розсадництва;
- садивний матеріал за сортовими або товарними якостями відповідає вимогам законодавства у сфері насінництва та розсадництва.
Скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал:
- Скасуванню підлягають виключно дійсні сертифікати, що засвідчують посівні якості насіння та сертифікати, що засвідчують товарні якості садивного матеріалу.
- Скасування сертифікатів здійснюється Мінагрополітики на таких підставах:
- за зверненням органу з оцінки відповідності (далі - ООВ) про скасування ним у разі виявлення невідповідностей у відомостях, що містяться у виданому сертифікаті;
- за зверненням Держпродспоживслужби в разі виявлення невідповідності показників, зазначених у сертифікаті, показникам, визначеним під час здійснення заходів державного нагляду (контролю), або за результатами проведення арбітражного (експертного) визначення посівних якостей насіння та товарних якостей садивного матеріалу;
- скасування уповноваження ООВ на провадження діяльності з оцінки відповідності у сфері насінництва та розсадництва - у разі скасування атестата про акредитацію ООВ шляхом прийняття відповідного рішення у зв'язку з виявленням фактів порушення вимог законодавства з питань оцінки відповідності.
3. Скасування сертифікатів здійснюється протягом п'яти робочих днів з дня надходження звернення та/або скасування уповноваження ООВ на провадження діяльності з оцінки відповідності у сфері насінництва та розсадництва, про що у довільній формі надсилається інформація суб'єкту господарювання, якому було видано відповідний сертифікат.