Відбулася провідна конференція року ВГО «Українська горіхова асоціація» за темою «Практика створення та обслуговування рентабельних горіхових садів».

19 липня 2019 року в місті Херсон в рамках виставки «Agroport south Kherson»  в продовження Українського галузевого проекту під загальною назвою «МІЛЬЙОНЕР З ГОРІШКА. Розвиток горіхового бізнесу» відбулася провідна конференція року ВГО «Українська горіхова асоціація» за темою «Практика створення та обслуговування рентабельних горіхових садів. Горіх, фундук чи мигдаль – куди дме вітер?». На запрошення організаторів заходу представники ДП «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції» взяли участь в її роботі.

Розпочалася робота конференції виступом в.о. міністра АПК України Ольги Трофімцевої, яка зазначила, що горіхівництво на сьогодні є найбільш експортно-орієнтованим напрямком садівництва України, відмітила стрімке зростання площ насаджень горіхових культур в Україні підвищення рентабельності яких тісно пов’язане з їх якістю, розповіла про напрямки підтримки галузі з коштів бюджету та закликала учасників конференції вносити пропозиції щодо раціонального цільового використання державних коштів, виділених на підтримку галузі садівництва.

Після виступу міністра віце-президент ВГО «Українська горіхова асоціація» Генадій Юдін наголосив на важливість якості садивного матеріалу для створення рентабельних насаджень горіхоплідних культур та надав слово в.о. директора ДП «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції» Сєдову Олександру, який привітав учасників конференції, розповів про співпрацю горіховодів з ДП «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції», ознайомив їх з напрямками роботи Органу сертифікації, висвітлив перелік послуг, які надаються виробникам та закликав розсадницькі господарства та імпортерів до співпраці з метою визначення відповідності сортової та товарної якості садивного матеріалу та підтвердження її шляхом сертифікації. Побажав плідної роботи учасникам конференції.

Наступне слово було надане агроному-інспектору Органу сертифікації Удовиченко Валентині для виступу за темою «Вимоги до сортових сертифікованих саджанців та оцінка їх відповідності. Як відрізнити сортові сертифіковані саджанці при їх покупці». В своєму виступі фахівець надала інформацію щодо процесу проведення сертифікації українського та імпортованого матеріалу, визначила особливості сортової та товарної сертифікації горіхоплідних культур, надала інформації щодо вірусних хвороб, їх шкодочинності, методів діагностики та візуальної симптоматики в розсадниках та плодових насадженнях, відповіла на запитання учасників.

Ми сподіваємось, що інформація, надана представниками ДП «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції» була цікава та корисна для горіховодів, спонукає їх до подальшої співпраці та допоможе у створенні високорентабельних українських горіхових садів.